מדריך פירות

אוכמניות כחולות

אוכמניות כחולות הן פרי פופולארי שצבעו הכחול טומן סגולות בריאותיות רבות. הן גדלות על שיח אוכמניות גבוה ומניב פרי רב, ופירותיו בעלי גוון סגול כהה.

תות שדה

וודאי תסכימו כי כשמדובר בתותים, מדובר בקונצנזוס! כולם יסכימו שתות הוא פרי לבבי, רומנטי, טעים ומשמח. מעבר להיותו עמוד יסוד בקולינריה וקישוט עוגות וקינוחים, התות שופע תכונות בריאותיות נהדרות.

אפרסק

פרי  הקיץ הנפלא הזה גדל באקלים חם, ופורח לבמלוא הדרו בעונת הקיץ. לפרי סגולות נהדרות לריפוי כאבי בטן. במקרי עצירות, יש לאכול אותו חי. ובמקרי שלשולים, מועיל מאד לאכול אותו מבושל. 

בננה

על שיח מתנשא לגובה, לעיתים אפילו עד 3 מטרים, גדל לו בשלווה אשכול בננות. לא מדובר בעץ, כי אם שיח גבוה. הברכה על בננה היא "בורא פרי האדמה".

תפוח עץ

ערב ראש השנה יורד על הארץ, וכמו רוב עם ישראל, גם אתם טובלים תפוח בדבש ומאחלים "שנה טובה ומתוקה". תפוח עץ הוא מהחשובים שבפירות, מכמה סיבות, כמו טעמו ורעננותו, ערכו התזונתי הגבוה והשימוש הנרחב שיש בו.

תמר

"צדיק כתמר יפרח…" מי לא מכיר את המשפט הזה? התמר מוזכר בתנ"ך עשרות פעמים, ונמשל רבות לזקיפות קומה ורעננות.

אבטיח

מקורו של האבטיח הוא באפריקה הטרופית, והוא בעל היסטוריה רבת שנים בארץ ישראל. כפרי עסיסי מאד ומתוק, הוא מזוהה רבות עם פינוק והנאה, או טיול קליל לים.

ענבים

סוכריות מן הטבע, יש ענבים אדומים, ירוקים וסגולים, ענבים נטולי זרעים או עם זרעים. ענבים הם מקור טבעי של נוגדי חמצון הם מקור נהדר לפיטו-נוטריינטים.

לקוחות יקרים

האתר סגור להזמנות לרגל שיפוצים,

עמכם הסליחה.

דילוג לתוכן