פירות לכלבים

פירות לכלבים: האם הכלב יכול לאכול ממגש הפירות שקיבלתי? 

תהיתם פעם אם הכלב שלכם יכול לחלוק אתכם את מגש הפירות שלכם? מאמר זה בוחן אילו פירות בטוחים ואיזה עלולים להזיק לחבר הכלב שלך. אנו גם נעמיק כיצד להכניס בבטחה פירות לתזונה של הכלב שלך.

מאילו פירות הכלב שלך יכול ליהנות בבטחה?

כשזה מגיע לחלוק פירות עם חברך הפרוותי, חשוב לדעת אילו מהם בטוחים לצריכה. כלבים יכולים ליהנות ממגוון פירות, אך לא כולם מתאימים למערכות העיכול הרגישות שלהם. הנה כמה פירות שבטוח לכלבכם ליהנות:

  • תפוחים: כמו שאומרים, "תפוח ביום מרחיק את הווטרינר". תפוחים הם מקור מצוין לויטמינים A ו-C, כמו גם לסיבים. עם זאת, חשוב להסיר את הזרעים והליבה. מכיוון, שהם עלולים להוות סכנת חנק ולהכיל כמויות קטנות של ציאניד, שעלול להיות רעיל לכלבים. תפוחים חתוכים מהווים פינוק טעים ומזין לחבר הפרוותי שלך.
  • אוכמניות: גרגרי יער זעירים אלה עמוסים בנוגדי חמצון שיכולים לסייע בחיזוק המערכת החיסונית של הכלב שלך. הם גם דלים בקלוריות ועשירים בסיבים, מה שהופך אותם לאופציה של חטיף בריא. בין אם מוגשות טריות או קפואות, אוכמניות יכולות להיות תוספת טעימה לתזונה של הכלב שלך. רק זכור לשטוף אותם ביסודיות לפני ההגשה לגור שלך.
  • אבטיח: עם תכולת המים הגבוהה שלו, אבטיח הוא פרי מרענן ומעניק לחות לכלבים, במיוחד בחודשי הקיץ החמים. זהו מקור טוב לויטמינים A ו-C, כמו גם אשלגן. עם זאת, הקפד להסיר את הזרעים והקליפה לפני האכלת הכלב שלך, מכיוון שהם עלולים לגרום לבעיות עיכול. הגישו חתיכות קטנות בגודל ביס כדי למנוע סכנת חנק.

פירות שיש להימנע מהם

בעוד שפירות רבים בטוחים ובריאים לצריכה של כלבים, ישנם פירות מסוימים שיכולים להזיק להם או אפילו קטלניים. כבעלים אחראי של חיית מחמד, חיוני להיות מודע לפירות אלה ולוודא שלכלב שלך אין גישה אליהם. הנה כמה פירות שכדאי להימנע מהאכלת חברך הפרוותי:

  • ענבים וצימוקים: ענבים ועמיתיהם המיובשים, צימוקים, עשויים להיראות בלתי מזיקים, אך הם עלולים לגרום לנזק חמור לכליות אצל כלבים. אפילו כמות קטנה עלולה להוביל לאי ספיקת כליות, שעלולה להיות מסכנת חיים. עדיף להרחיק את כל הענבים והצימוקים מהישג ידו של הכלב.
  • אבוקדו: בעוד שאבוקדו הוא פרי מזין לבני אדם, הוא מכיל חומר בשם פרסין רעיל לכלבים. צריכת אבוקדו עלולה להוביל להקאות, שלשולים ואפילו דלקת לבלב. עדיף לשחק בזה בטוח ולהרחיק אבוקדו מהחבר הפרוותי שלך.
  • דובדבנים: בעוד שבשר הדובדבנים אינו רעיל לכלבים, החרצנים והגבעולים מהווים סכנת חנק. בנוסף, בורות דובדבנים מכילים ציאניד, שעלול להזיק לכלבים אם נבלע בכמויות גדולות. עדיף להסיר את החרצנים והגבעולים לפני שמציעים לכלב דובדבנים כפינוק.
  • פירות הדר: פירות הדר כמו תפוזים, לימונים ואשכוליות אינם רעילים לכלבים, אך הם עלולים לגרום לקלקול קיבה בגלל החומציות הגבוהה שלהם. השמנים והתרכובות המצויות בפירות הדר עלולים לגרום לגירוי גם אצל כלבים. עדיף להימנע מהאכלת הכלב שלך בפירות הדר כדי למנוע בעיות עיכול פוטנציאליות.
  • אפרסמונים: אפרסמונים הם פרי טעים לבני אדם, אך הם עלולים לגרום לחסימות מעיים אצל כלבים. הזרעים והעור של אפרסמון יכולים להוביל לבעיות במערכת העיכול ואף לדרוש התערבות כירורגית. עדיף להרחיק את האפרסמונים מחברך הפרוותי כדי למנוע סיכונים בריאותיים אפשריים.

איך להכניס בבטחה פירות לתזונה של הכלב שלך?

הכנסת פירות לתזונה של הכלב שלך צריכה להיעשות בהדרגה ובזהירות. התחל על ידי הצעת חתיכות קטנות של פרי כפינוק או תוספת בארוחות הרגילות שלהם. עקוב אחר תגובת הכלב שלך ובדוק אם יש סימנים של הפרעות עיכול או אלרגיות.

חשוב לציין שלא לכל הכלבים אולי יש טעם של פירות, וזה בסדר גמור. כלבים מסוימים עשויים פשוט לא ליהנות מהמרקם או הטעם של פירות מסוימים, והכרח עליהם לאכול אותם עלול לגרום לסלידה. כבדו את העדפותיו של הכלב שלכם והתמקדו במציאת אפשרויות מזון בריאות אחרות שהם נהנים מהם.

כאשר מציגים פרי חדש, תמיד בדוק אם הוא בטוח לכלבים ובדוק אם יש רכיבים מזיקים אפשריים. הסר כל זרעים, חרצנים או גבעולים שעלולים להוות סכנת חנק או להכיל חומרים רעילים. חותכים את הפירות לחתיכות קטנות בגודל נגיסה כדי להקל על הכלב שלך ללעוס ולעכל.

אם לכלב שלך יש מצבים בריאותיים או אלרגיות, חיוני להתייעץ עם הווטרינר שלך לפני הוספת פירות לתזונה שלו. הם יכולים לספק הדרכה על סמך הצרכים הספציפיים של הכלב שלך ולייעץ אילו פירות בטוחים ומתאימים להם.

זכור, מתינות היא המפתח בכל הנוגע להאכלת פירות לכלבים. בעוד שפירות יכולים להיות תוספת בריאה לתזונה שלהם, הם לא צריכים להחליף את הארוחות המאוזנות הרגילות שלהם. פירות צריכים להינתן רק כפינוקים או תוספות מדי פעם ולא יעלה על 10% מצריכת הקלוריות היומית שלהם.

כמה פירות הכלב שלכם באמת צריך לאכול?

הקביעה אם יש להתייחס לפרי כפינוק או ארוחה עבור הכלב שלך תלויה בגורמים שונים, כולל התזונה הכללית והצרכים התזונתיים שלו. אמנם פירות יכולים להיות תוספת בריאה לתזונה שלהם, אבל זה לא אמור להחליף את הארוחות העיקריות שלהם.

פירות עשירים בסוכרים ופחמימות טבעיים, שיכולים להועיל בכמויות קטנות. עם זאת, צריכה מופרזת של פירות עלולה להוביל לעלייה במשקל, בעיות עיכול וחוסר איזון בתזונה שלהם. חיוני לשמור על תזונה מאוזנת עבור הכלב שלך, הכוללת פרופורציה נאותה של חלבונים, שומנים ופחמימות מהארוחות הרגילות שלו.

כמות הפירות שהכלב שלך יכול לאכול תלויה בגודלו, בגילו וברמת הפעילות שלו. כהנחיה כללית, פירות צריכים להוות לא יותר מ-10% מצריכת הקלוריות היומית שלהם. לדוגמה, כלב מגזע קטן עשוי להזדקק רק לכמה חתיכות קטנות של פרי ביום, בעוד שכלב מגזע גדול יותר עשוי לסבול מעט יותר.

עקבו תמיד אחר משקל הכלב והתאם את כמות הפירות בהתאם. אם אתה מבחין בסימנים כלשהם של עלייה במשקל או הפרעה בעיכול, עדיף להפחית את גודל המנה או להתייעץ עם הווטרינר שלך לקבלת הדרכה נוספת.

בנוסף, חשוב לזכור שלא כל הפירות נוצרים שווים מבחינת הערך התזונתי. פירות מסוימים, כמו פירות יער ותפוחים, נחשבים לבחירות בריאות יותר בשל תכולת הסיבים הגבוהה שלהם ורמות הסוכר הנמוכות יותר. מצד שני, יש להימנע לחלוטין מפירות כמו ענבים וצימוקים מכיוון שהם יכולים להיות רעילים לכלבים.

לסיכום

בעוד שחלק מהפירות הם תוספת בריאה לתזונה של הכלב שלך, אחרים יכולים להיות מזיקים ואפילו קטלניים. וודאו תמיד שהפירות שאתם מציעים בטוחים, מוכנים כראוי וניתנים במידה. תמיד עדיף להתייעץ עם הווטרינר שלך לפני הוספת משהו חדש לתזונה של הכלב שלך.

לקוחות יקרים

האתר סגור להזמנות לרגל שיפוצים,

עמכם הסליחה.

דילוג לתוכן